Medialni

ZdjęcieKlasa dziennikarsko-medialna to innowacja w naszej szkole. Objęta jest patronatem Dobrej Uczelni w Warszawie i "Tygodnika Makowskiego". Przedsięwzięcie ma na celu szczegółowe poznanie warsztatu dziennikarza oraz przygotowanie młodych ludzi do pracy w tym właśnie zawodzie.

Klasa IIF to zespół 21 dziewczyn oraz 4 chłopaków. Uczniowie tej klasy brali udział w warsztatach dziennikarskich, które miały na celu rozwinięcie ich pasji. Na zajęciach gościli ludzie związani z dziennikarstwem, między innymi wieloletni dziennikarz, Jerzy Małczyński oraz przedstawiciel Centrum Edukacji Humanistycznej, Andrzej Michalski. O tajnikach fotografii opowiadał Sławomir Olzacki, pasjonat, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Ostrołęckiego".
Jednak uczęszczanie do tej klasy to nie tylko praca w murach naszego liceum. Klasa IIF brała również udział w warsztatach dziennikarskich w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie, gdzie poznała warsztat dziennikarza telewizyjnego, radiowego oraz sportowego. Zajęcia prowadziły takie autorytety dziennikarskie jak Paweł Pochwała, Beata Tadla, Ernest Bodziuch czy Jacek Kurowski. Ponadto zaowocowały one zawarciem umowy o współpracy między naszym liceum a WSIZiA. Warto zauważyć, że klasa ma już pierwszy duży sukces, jakim niewątpliwie jest nakręcenie filmu pt. "To tutaj mieszkam"(kliknij, aby obejrzeć). Część uczniów pracowała również w rozgłośni radiowej MFM.

Kliknij tutaj, aby przejść do artykułów napisanych przez MEDIALNYCH!