SUPERMISTRZOWIE ORTOGRAFII

Uczniowie naszego liceum – Julita Rucińska i Bartosz Wysocki – wzięli udział w kolejnym już etapie XVIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego ,,Ortografia na medal’’, organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
10 marca 2018 roku pod opieką polonistki – p. Elżbiety Modzelewskiej – stawili się w Warszawie, by stanąć w szranki z arcytrudnym dyktandem, najeżonym pułapkami ortograficznymi. Żywiołowo przebrnęli także przez przygotowany test, sprawdzający znajomość związków frazeologicznych i zasad pisowni oraz ich praktycznego zastosowania. Mimo że niepoloniści, bezproblemowo rozstrzygali pisownię wyrazów typu: ponadcztredziestopięcioipółletni, hołubić, rzeżuchowo-bakłażanowo-bukszpanowy. Ich starania, by w okamgnieniu zamienić niespójny nibyszyfr językowy w piękny język polski okazały się nienadaremne, gdyż oboje uzyskali tytuł Supermistrza Ortografii (czyt. laureata).

Gratulujemy sukcesu i liczymy na to, że w przyszłym roku w ich ślady pójdą kolejni miłośnicy języka polskiego, gotowi wykazać się rzetelną wiedzą ortograficzną i zostać mistrzami ortografii wszech czasów.