Finał konkursu "Ojczysty - dodaj do ulubionych " . Maturzystki Joanna Zabielska i Julia Wronowska wśród najlepszych!

Dnia 9 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce odbył się finał konkursu ,,Ojczysty- dodaj do ulubionych". Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Joanna Zabielska i Julia Wronowska z klasy III B oraz Hubert Sawicki z klasy I A. Musieli oni zmierzyć się z różnymi zagadnieniami językowymi, które obejmowały m.in. znajomość poprawnych form wyrazów, odmianę nietypowych nazwisk. Przydatna okazała się również wiedza na temat imiesłowowego równoważnika zdania, gdyż jedno z finałowych zadań konkursu wymagało tego, by poprawnie je wykonać. Trzeba przyznać, że zagadnienia językowe to nie dla wszystkich bułka z masłem. W końcu nie każdy wie, która z form ,,wte i wewte" czy ,,w tę i we w tę" jest prawidłowa. A może obie ? Jednak nasi uczniowie świetnie sobie poradzili, o czym świadczy 3.miejsce zajęte przez Joannę Zabielską (III B) i wyróżnienie Julii Wronowskiej (III B).

Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów !