„Bądź świadomy, bądź bezpieczny”.

W czwartek 24.10. makowskie liceum odwiedził silny oddział policjantek i policjantów z całego kraju. Oddział liczył 19 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy policji z całego kraju. Opanowali oni szkołę na całą godzinę lekcyjną. Spotkania z młodzieżą odbywały się w sali gimnastycznej i w salach lekcyjnych.
Poza licealistami z Curie brali w spotkaniu wzięli udział także uczniowie z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w naszym mieście.
Hasło przewodnie spotkań policjantów z młodzieżą brzmiało: „Bądź świadomy, bądź bezpieczny”.
Policjanci mówili o zagrożeniach przestępczością i odpowiedzialności nieletnich. Dzielili się przykładami z własnej pracy z młodzieżą. Dużo uwagi poświęcili problemowi cyberbezpieczeństwa. Prezentowali filmy przedstawiające przypadki naruszenia prawa w sieci. Mówili jak radzić sobie z hejtem, stalkingiem i wyłudzaniem informacji. Opowiadali także o tym, jak namierzyć cyberprzestępców, by nie pozostawali bezkarni.
Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem. Zadawali też pytania. – To było bardzo interesujące – powiedziała nam jedna z uczennic. – Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo trzeba uważać surfując po necie – dodała po chwili.