Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września o godzinie 9.00 zainaugurowano nowy rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1. W uroczystości brały udział klasy pierwsze . Nowych uczniów naszej szkoły powitała Dyrektor –p. Nina Brzezińska. W swoim wystąpieniu wyraziła zadowolenie , że tak wielu absolwentów szkół podstawowych zdecydowało się kontynuować naukę w LO. Zapewniała również , że szkoła jest przygotowana pod względem sanitarnym do prowadzenia zajęć stacjonarnych. Przedstawiła uczniom wychowawców klas:
I a -p. Anna Serafin,
I b –p. Anna Markowska,
I c –p. Robert Kluczek,
I d –p. Tomasz Kowalewski.
W wystąpieniu nie zabrakło też odwołań do historii – 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej.
Głos zabierali zaproszeni goście – wicestarosta powiatu Dariusz Wierzbicki i prezes Stowarzyszenia Pomocy Liceum Jan Rutkowski , który wręczył nagrody maturzystom za najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych z fizyki, matematyki i chemii – przedmiotów, z którymi łączymy patronkę naszej szkoły, Marię Skłodowską – Curie.
Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas I. Tekst ślubowania odczytała wychowawczyni klasy I a –p. Anna Serafin. Po uroczystości klasy I spotkały się ze swoimi wychowawcami.