OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Informacja23 lutego OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ, chorobą na którą choruje 350 mln ludzi na świecie.

KONKURS dla uczniów LO. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego, jakże ważnego dnia. Pod hasłem BĄDŹ AKTYWNY - NIE DAJ SIĘ DEPRESJI Zespół ds. Programu Wychowawczo - Profilaktycznego, w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Pomocy Liceum ogłasza KONKURS Z NAGRODAMI NA NAJLEPSZE ZDJĘCIE LUB KRÓTKI FILM z Twojej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, realizowanej w nadchodzącym tygodniu, tj. 22-28 lutego. Zdjęcia i filmiki należy przysyłać do 5 marca na adres: jolkap2@o2.pl

DEPRESJA – to choroba cywilizacyjna, złożona i trudna do konkretnego zdiagnozowania. To grupa różnych zaburzeń zarówno psychicznych jak i fizycznych. Obniżony nastrój: smutek, przygnębienie, niska samoocena, niezdolność do przeżywania przyjemności - to tylko niektóre z nich. DEPRESJA nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo.

JAKA JEST PROFILAKTYKA DEPRESJI?
To higiena zdrowia psychicznego - odpowiednia ilość snu, czas na relaks, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu, dbanie o dobre relacje z rodziną, przyjaciółmi, pozytywne myślenie i spojrzenie na świat.