Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Curie-Skłodowskiej
w Makowie Mazowieckim

Adres strony internetowej:
www.lo-curie.pl

Budynek naszej szkoły mieści się przy ul. Kopernika 2 w centrum miasta. Zajęcia obowiązkowe odbywają się w godzinach od 8:00 do 14:15. Obecnie w szkole uczy się 445 uczniów, w pięciu pierwszych klasach, pięciu drugich i pięciu trzecich. Oferta edukacyjna szkoły spełnia oczekiwania uczniów i skupia się na przedmiotach ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Uczymy w klasach matematyczno-fizycznych, medycznych, krajoznawczych, humanistycznych, ekonomicznych i dziennikarsko-medialnej. W szkole znajdują się nowoczesne, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne pracownie: polonistyczna im. Stanisława Dobosiewicza, medialna, chemiczna, biologiczna, fizyczna, geograficzna oraz informatyczna. Osoby lubiące sport, mogą rozwijać swoje umiejętności w hali sportowej, siłowni, a także uczęszczając na SKS-y, odbywające się poza godzinami lekcyjnymi. W stołówce można wykupić obiady. Ponadto w świetlicy szkolnej funkcjonuje sklepik uczniowski, a także kawomat. Można skorzystać również z biblioteki, posiadającej liczny księgozbiór, a także czytelni ze sprzętem komputerowym. Czas na przerwach umila muzyka z radiowęzła. Nad wszystkim czuwa Rada Samorządu Uczniowskiego. Nasze Liceum ukończyło ponad 3500 absolwentów, wśród nich są pracownicy wyższych uczelni, lekarze, księża, politycy, prawnicy i nauczyciele. Co pięć lat spotykają się na zjazdach absolwentów, by odświeżyć znajomości i wspomnieć szkolne lata.