Brązowa tarcza dla LO

Po raz kolejny LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Nr I im. Marii Curie – Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim wśród najlepszych liceów w Polsce w rankingu Perspektyw 2021.

27 stycznia 2021 roku ogłoszono wyniki XXIII Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Liceów i Techników – Perspektywy 2021. Nasze Liceum znalazło się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2021”. To 115 miejsce w województwie mazowieckim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione na podstawie trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową szkół w Polsce.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej czasopisma: „ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa’’. Nasza szkoła od lat zajmuje wysokie miejsca. Wyniki potwierdzają, że jesteśmy bardzo dobrą szkołą nie tylko w powiecie. Sukces ten zawdzięczamy pracowitości uczniów i zaangażowaniu nauczycieli.