Dzień otwarty

11 kwietnia odwiedzili nas młodsi przyjaciele ze szkół podstawowych z całego powiatu makowskiego.

Każda z grup została powitana przez dyrekcję naszego Liceum – Panią Dyrektor Ninę Brzezińską oraz Pana Wicedyrektora Radosława Filka. Podczas spotkania nasi uczniowie oraz wieloletni dyrektor LO Pan Robert Kluczek opowiadali o szkole, jej codziennym życiu oraz o pozalekcyjnych aktywnościach licealistów. Poza możliwością zobaczenia szkoły nasi goście mogli również wziąć udział w eksperymentach z fizyki, chemii czy biologii. Uczestniczki projektu Level UP opowiedziały o swoim projekcie i o tym jak wpłynął na ich życie, a Rada Samorządu Uczniowskiego opowiedziała o swojej działalności. Prezes Stowarzyszenia Pomocy Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej, a zarazem opiekun RSU, Pan Tomasz Kowalewski opowiedział o działalności Stowarzyszenia oraz zdradził kilka sekretów dotyczących projektów, które będą się odbywać w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Do współpracy w przyszłym roku szkolnym zaprosili również członkowie Szkolnego Radiowęzła. Dodatkowo uczniowie ósmych klas wzięli udział w lekcjach języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego, a ogromną popularnością cieszył się pokaz tańca bawarskiego. Drukowanie 3D? Żaden problem, nasze koło techników pod opieką Pana Wicedyrektora Radosława Filka również przedstawiło możliwości sprzętu znajdującego się w naszej pracowni informatyki. Zaprezentowaliśmy również miejsca gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje – czytelnia i biblioteka, lub po prostu się zrelaksować w Curie Chillout Zone. Naszą prezentację zakończyliśmy pokazem meczu tenisa stołowego  oraz meczu piłki siatkowej, który poprzedził występ szkolnego zespołu cheerleaderek.

Cieszymy się, że Wam się podobało! Do zobaczenia 1 września!
Transport uczniów ze szkół podstawowych został sfinansowany przez Powiat Makowski.

Zdjęcia: Martyna Bobowska