Kino Szkoła

SZKOŁA A ŻYCIE.
Czym różni się szkoła od życia?
– W szkole najpierw uczymy się a później zdajemy egzamin; w życiu najpierw zdajemy egzamin, a następnie wyciągamy z niego naukę.
W celu rozwijania społecznych i życiowych kompetencji
-232 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Curie Skłodowskiej w Makowie Maz. wzięło udział w kolejnym Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej- KINO SZKOŁA.
22 października br. Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim był miejscem edukacyjnych zajęć z zakresu Psychologii Społecznej i Etyki.
A zatem:
1.Teoretyczne wprowadzenie multimedialną prezentacją na temat
Hierarchia wartości a presja społeczna.
2.Projekcja filmu- Moja miłość, opartego na faktach z dnia 20 kwietnia 1999r., kiedy doszło do strzelaniny w amerykańskiej szkole średniej i zginęło 13 osób, a bohaterka filmu- Rachel Joy Scott była pierwszą z nich. Masakry dokonało 2 niedawnych absolwentów tej szkoły.
3.Dyskusja o systemie wartości i jego determinantach.
Gdzie i kiedy tworzymy hierarchię wartości? Co wpływa na jej zmianę? Jak wygląda życie, kiedy brakuje ugruntowanego systemu?
Te i inne pytania były żywo dyskutowane przez przedstawicieli wszystkich klas, a konieczność wypowiadania się do mikrofonu na scenie MDK była zaplanowanym czynnikiem w pokonywaniu stresu przy publicznych wystąpieniach.
Dodatkowym bonusem była oryginalna, anglojęzyczna wersja oglądanego filmu MOJA MIŁOŚĆ.
Dziękujemy P. Małgorzacie Karolak i P. Wojciechowi Tomczakowi za współpracę w Programie i fotorelację.
Organizatorem przedsięwzięcia w naszym Liceum była P. Halina Trela, która również przygotowała i poprowadziła dyskusję.