Liceum Ogólnokształcące nr I
im. Marii Curie-Skłodowskiej
w Makowie Mazowieckim

Która platforma sprzętowa lepsza? Arduino i Raspberry Pi

Czas więc nadszedł odpowiedzieć na jedno z najtrudniejszych pytań każdego z miłośników półprzewodników. Należy uwzględnić, że w tym artykule omówię przykłady na dwóch płytkach: Arduino Nano oraz Raspberry Pi Pico.

Każda z obu rodzai tych płytek oferuje co innego. Warto jednak zaznaczyć, że Raspberry Pi jest w pełni funkcjonalnym komputerem z systemem operacyjnym, a Arduino jest zestawem uruchomieniowym z prostym mikrokontrolerem. Oba te urządzenia są niezwykle łatwe do nauki oraz w miarę możliwości konkretnej płytki, można na niej programować różne np. czujniki, stacje pomiarów, anteny i tak dalej. Ja posiadam płytkę Arduino Nano oraz płytkę Raspberry Pi Pico. Każdą używam do czego innego.

 

Dla kogo Arduino?

Płytki Arduino polecam dla takich serio początkujących, czy to w programowaniu czy elektronice. Jeśli chcesz stworzyć własny projekt od zera bądź zaczynasz dopiero swoją przygodę z platformą sprzętową, ta płytka jest właśnie dla Ciebie.


Dla kogo Raspberry Pi?

Płytki z serii Raspberry Pi polecam dla osób, które chcą zaprojektować coś, czego ich umiejętności już pozwolą na skonstruowanie takowego rozwiązania bądź znaleźli je w Internecie i chcieliby u siebie takowe zastosować.

autor: Kiolesis

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content