Nasza szkoła dołączyła do programu MOLNET+

Nasze Liceum dołączyło do programu MOLNET+. Jest to nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej. Ułatwia codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń.

Szkolny Dział Informatyczny naszego Liceum zaktualizował stronę, w celu dodania właśnie tej funkcjonalności. Po kliknięciu w nowy przycisk na witrynie, zostaniemy przekierowani na stronę biblioteki online. Uczniowie, którzy wypożyczają u nas książki dostali tzw. karty biblioteczne, które są ich identyfikatorami. System MOLNET+ jest integralny wraz z tym identyfikatorem, przez co uczeń może zarezerwować książki oraz wie, jakie ma aktualnie wypożyczone.

Wciąż wprowadzamy tą funkcjonalność dla uczniów naszej szkoły (w bazie danych nie mamy wszystkich emaili uczniów). Poniżej znajduje się instrukcja dotycząca utworzenia i zalogowania się w systemie MOLNET+.

Jak się utworzyć konto (lub się zalogować)?

Klikamy ikonkę pokazaną poniżej. Jednak od razu po kliknięciu w nią można się zalogować. Jeśli jednak chcesz utworzyć konto, przejdź do instrukcji poniżej.

Klikamy utwórz konto

Wcześniej jednak musimy jeszcze podać nasz adres e-mail w bibliotece, aby zintegrować nasze konto z identyfikatorem, który otrzymaliśmy w szkole. Jednak nasi uczniowie wkrótce dostaną na Librusie ankietę, w której będą mogli wpisać swój adres email, aby takie konto właśnie uaktywnić.

Co dalej?

Mamy już utworzone konto, jednak nie jest ono współdzielone z Biblioteką szkolną. Czekamy wówczas wtedy na ankietę na Librusie, w której podajemy swój adres email lub kontaktujemy się z Biblioteką.

Instrukcję przygotował Dział Informatyczny.